Strażnicy odnotowali ponad 30 prób nielegalnego przedostawania się z Białorusi do Polski

1 tydzień temu
Wczorajszej doby doszło do ponad 30 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Z Białorusi do Polski. Zdarzenia miały miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Czeremsze i Narewce. Widać wyraźnie, iż w ciągu ostatnich dni zdecydowanie spadła liczba prób nielegalnego przedostawania się z Białorusi do Polski. Przede wszystkim spokojnie jest na odcinku odpowiedzialności służbowej placówki w Dubiczach Cerkiewnych. A to tam właśnie praktycznie przez cały maj i na początku czerwca było najbardziej niebezpiecznie i podejmowanych było najwięcej porób nielegalnego przedzierania się do naszego kraju.

W ciągu ostatniej doby na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Białowieży grupa około 20 osób, znajdujących się po stronie białoruskiej, obrzucała kamieniami i konarami w polskie patrole. Polskie służby ochraniające granicę nie dopuściły do przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.


„ 9 lipca na granicy z Białorusią odnotowano ponad 30 prób nielegalnego przedostania się do Polski. #BezpiecznaGranica ” – czytamy na profilu Straży Granicznej w mediach społ
Idź do oryginalnego materiału