Straż Graniczna oczami zuchów i harcerzy

1 godzina temu

Zuchy i harcerze z okazji 35-lecia Straży Granicznej wykonali przepiękne prace plastyczne o codziennej służbie funkcjonariuszy SG. Wyłoniono zwycięzców. Nagrody wręczył komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz, który objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Wczoraj Komendant Oddziału spotkał się z zuchami i harcerzami. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz, podkreślił, iż „wszystkie prace zuchów i harcerzy są przepiękne i ciężko było wyłonić zwycięzców. Niemniej jednak trzeba było dokonać wyboru”.

Wśród zuchów, w kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyli: Witold, Kinga i Julia

Natomiast wśród harcerzy, w kategorii wiekowej 11-16 lat, pierwsze miejsce zajęła Monika, drugie Michał, a trzecie Igor.

Organizatorem konkursu była 11 Wielopoziomowa Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Baniach Mazurskich.

Celem konkursu było:

– rozbudzanie patriotyzmu i szacunku do służb granicznych Rzeczypospolitej Polskiej;
– rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży;
– przybliżenie roli i zadań Straży Granicznej w sposób twórczy i przystępny dla najmłodszych.

Na zakończenie przedsięwzięcia, komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Daniel Wojtaszkiewicz podziękował zuchom i harcerzom za udział w uroczystym apelu z okazji 35-lecia powołania SG.

W-MOSG

Idź do oryginalnego materiału