Spodobały im się cudze felgi, więc postanowili je ukraść

1 tydzień temu

Kryminalni z Lubina zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którym tak spodobały się felgi w cudzym aucie, iż postanowili je ukraść i założyć do swojego samochodu. Złodzieje w wieku 17 i 25 lat usłyszeli zarzuty i staną teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dosyć zuchwałej kradzieży kół doszło w pierwszej połowie maja na terenie gminy Lubin. Z zaparkowanego przy prywatnej posesji samochodu marki audi, ktoś zabrał dwie felgi z oponami.

-Po zgłoszeniu operacyjni ustalili sprawców oraz to jak do kradzieży doszło. Okazało się, iż dwóm mieszkańcom powiatu legnickiego w wieku 17 i 25 lat, tak spodobały się felgi na innym samochodzie, iż postanowili je zabrać. Swój plan wdrożyli do realizacji i pod osłoną nocy podjechali pod posesję, gdzie z zaparkowanego pojazdu dzięki lewarka i klucza odkręcali koła. prawdopodobnie udałoby im się zabrać komplet, gdyby ktoś z domowników przypadkiem ich nie spłoszył. Gdy w domu zapaliło się światło sprawcy uciekli jedynie z dwoma kołami – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego lubińskiej policji.

Po ucieczce z miejsca kradzieży, młodzi mężczyźni byli tak pewni siebie, iż zamontowali w swoim aucie skradzione koła.

-Duże było ich zdziwienie i rozczarowanie, gdy zostali zatrzymani, zwłaszcza iż nasi kryminalni zabezpieczyli skradzione koła. Do dziś niewiadomym jest, czy dotkliwsza będzie dla nich kara wymierzona przez sąd za kradzież, gdzie grozi im do 5 lat więzienia, czy fakt, iż rozstali się z wymarzonymi felgami – puentuje K. Pawlik.

Idź do oryginalnego materiału