Sezon rowerowy w pełni. Policja w Pułtusku apeluje - oznakuj swój jednoślad!

pultusk24.pl 2 godzin temu
Piękna pogoda za oknem sprawia, iż na pułtuskich drogach i ścieżkach pojawia się coraz więcej cyklistów. Niestety, wraz z rozpoczęciem sezonu rośnie również ryzyko kradzieży jednośladów, dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku przypomina o możliwości bezpłatnego zabezpieczenia swojego mienia i gorąco zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów.
Procedura jest niezwykle prosta, szybka i całkowicie darmowa. Polega na naniesieniu na ramę roweru unikalnego numeru identyfikacyjnego, który natychmiast trafia do policyjnej bazy danych. Właściciel jednośladu otrzymuje oficjalny dokument potwierdzający rejestrację oraz przypisanie numeru do jego danych osobowych.


– Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży czy handlu kradzionymi rowerami. Baza danych „dwóch kółek” umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania – tłumaczy kom. Milena Kopczyńska z KPP Pułtusk.


Funkcjonariusze podkreślają, iż samo naniesienie numeru działa na przestępców odstraszająco.


– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pułtuskiego zachęcamy do znakowania rowerów. Pamiętajmy, iż rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne! – dodaje kom. Milena
Idź do oryginalnego materiału