Sceny niczym z filmu w Warszawie. Ukraińcy i Rosjanie porwali mężczyznę z kawiarni

1 miesiąc temu
fot. Twitter | @Policja_KSP

Do scen niczym z filmu gangsterskiego doszło w Warszawie. Do jednej z kawiarni weszło czterech napastników, którzy siłą wyciągnęli z niej mężczyznę i wepchnęło do samochodu. Ponadto dokonali na nim rozboju i ukradli rzeczy z jego mieszkania.

W godzinach popołudniowych do lokalu weszło czterech napastników, którzy przy użyciu siły i narzędzi przypominających broń palną wyciągnęli na zewnątrz mężczyznę. Wszystko to działo się na oczach innych osób znajdujących się w kawiarni.

Napastnicy umieścili mężczyznę w aucie i odjechali w kierunku jego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, iż po dojeździe na warszawskie Włochy podejrzani ukradli rzeczy o wartości 10 tys. złotych, a do tego zabronili pokrzywdzonemu kontaktu z policją i zostawili go w mieszkaniu.

Zatrzymano napastników, grozi im do 20 lat więzienia

Poszkodowany zgłosił jednak sprawę na policję, która gwałtownie przystąpiła do działania. Po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn narodowości ukraińskiej i rosyjskiej. Dwóch w wieku 24 lat, jednego 25-latka oraz 29-latka.

– W wyniku wszystkich czynności policjanci odzyskali skradzione wcześniej mienie oraz zabezpieczyli pistolet gazowy, pałki teleskopowe oraz kastety – czytamy na stronie policji. Zatrzymanym grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału