

Wczoraj (06.05) na Politechnice Opolskiej Zarząd Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Opolu oraz uczelnia podpisały porozumienie o współpracy. Jest to istotny krok w aspekcie cyfrowego bezpieczeństwa Opolszczyzny, który może pomóc kształcić nowe pokolenie funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
– Dla uczelni jest to bardzo istotny krok. Z jednej strony my, jako obywatele, coraz częściej jesteśmy narażeni na ataki cyberprzestępców i wykorzystują oni coraz nowsze technologie. Musimy się do tego przygotowywać. Z drugiej strony Politechnika Opolska zyskuje partnera, który będzie nas wspierał w kształceniu studentów, bo skorzystamy z zasobów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości – informuje Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.
– Planowanych jest wiele różnych działań. Nie tylko wymiana doświadczeń z kadrą, ale właśnie nasz aktywny udział także w podnoszeniu kwalifikacji i wiedzy również studentów Politechniki Opolskiej. Liczymy na doskonałą kadrę, która zasili nasze szeregi, czyli na absolwentów Politechniki Opolskiej – komentuje inspektor Michał Pudło, zastępca komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości jest główną instytucją w Polsce zwalczającą przestępczość w przestrzeni internetowej. Politechnika Opolska natomiast jest czołową uczelnią techniczną regionu. Porozumienie zakłada, między innymi wzajemną wymianę doświadczeń, pomoc w tworzeniu czy rozwijaniu nowych rozwiązań technologicznych w służbie zwalczania cyberprzestępczości, a także warsztaty i zajęcia dla studentów prowadzone przez specjalistów z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Marcin Lorenc, inspektor Michał Pudło:
Dłuższa relacja:












Autor: Natalia Sikorska
Zdjęcia w bazie o nazwie cyberprzestępczość PO.