Prokuratura o śledzwie w Szpitalu Południowym

1 godzina temu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi wielowątkowe śledztwa dotyczące poważnych nieprawidłowości w Warszawskim Szpitalu Południowym. Sprawa obejmuje nieprawidłowości na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, nadużycia finansowe oraz fałszowanie kart zgonu i dokumentacji w prosektorium.

– W najbliższych dniach przesłuchany będzie także lekarz Dawid Kacprzyk – mówił podczas otwarcia nowej prokuratury w Wągrowcu w Wielkopolsce I zastępca prokuratora Krajowego Dariusz Korneluk:

Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczy niedopełnienia obowiązków w latach 2024-2026 w zakresie nadzoru nad funkcjonowaniem SOR-u oraz nieprawidłowości przy zatrudnieniu i wypłacie wynagrodzeń dla koordynatora placówki (szacowana szkoda majątkowa to co najmniej 500 tys. zł). Postępowanie to obejmuje również ewentualne niedopełnienie obowiązków przez urzędników Urzędu Miasta st. Warszawy.

Dochodzenie Prokuratury Rejonowej dotyczy podejrzenia sfałszowania kart zgonu oraz podrobienia podpisów dotyczących procedur w szpitalnym prosektorium.

Idź do oryginalnego materiału