Policjanci z Legionowa zatrzymali nietrzeźwego użytkownika hulajnogi

1 godzina temu

Myślał, iż elektryczna hulajnoga to bezpieczna alternatywa po alkoholu. Legionowscy policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 33-latka, który kompletnie zignorował przepisy i zdrowy rozsądek. Przypominamy: jednoślad i alkohol to gotowy przepis na tragedię.

Sezon letni w pełni, a wraz z nim na ulice Legionowa wróciły hulajnogi elektryczne. Niestety, niektórzy użytkownicy wciąż mylą przepisy z dobrą zabawą. W minioną niedzielę, czujny patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przerwał taką „podróż”.

Na ulicy Piłsudskiego policjanci zauważyli mężczyznę, którego sposób jazdy jednoznacznie wskazywał, iż nie jest trzeźwy. Badanie alkomatem 33-latka wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Piłeś? Nie jedź! Hulajnoga elektryczna to pojazd, a nie zabawka. Za jazdę po alkoholu grożą surowe konsekwencje prawne – mandat w wysokości od 1000 do choćby 2500 złotych oraz ogromne ryzyko spowodowania tragicznego w skutkach wypadku.

podkom. Agata Halicka

Post Policjanci z Legionowa zatrzymali nietrzeźwego użytkownika hulajnogi pojawił się poraz pierwszy w Wirtualne Legionowo.

Idź do oryginalnego materiału