POLICJANCI OSTRÓDZKIEJ KOMENDY PRZEPROWADZILI ZAJĘCIA PROMUJĄCE ZAWÓD POLICJANTA

ostrodanews.pl 1 miesiąc temu

Uczniowie klas o profilu mundurowym Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie uczestniczyli w zajęciach promujących zawód policjanta. Pod czujnym okiem policyjnych instruktorów młodzież zmierzyła się z czasem, zmęczeniem i samym sobą podczas próbnego testu sprawności fizycznej oraz zajęć z zakresu samoobrony oraz technik i taktyk interwencji. Uczniowie zyskali nową wiedzę i interesujące doświadczenia.

W czwartek (06.06.2024r.) policyjni instruktorzy przeprowadzili dla uczniów klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie zajęcia promujące zawód policjanta. Zajęcia zostały podzielone na dwie części. Pierwsza z nich dotyczyła przystąpienia do próbnego testu sprawności fizycznej do służby w policji – uczniowie z najlepszymi wynikami zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Druga część spotkania to zajęcia z zakresu samoobrony oraz technik i taktyk interwencji. Uczestnicy zajęć pod czujnym okiem specjalistów zdobywali praktyczne umiejętności.

Tego typu przedsięwzięcia to idealna okazja dla młodzieży aby zapoznać się ze specyfikacją służby Policji. To również ważna lekcja dla młodych ludzi, która być może spowoduje, iż zwiążą oni swoje życie zawodowe właśnie z Policją.

Dziękujemy dyrekcji ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie za zaproszenie a młodzieży za zaangażowanie!

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, iż rekrutacja do służby odbywa się w sposób ciągły – dokumenty można składać w dowolnym terminie w każdej komendzie miejskiej i powiatowej Policji.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można również znaleźć tutaj.

(pś)

Idź do oryginalnego materiału