Policja odniosła się do pojawiających się w mediach nieprawdziwych zarzutów dotyczących działań podjętych w sprawie zaginięcia 16-letniej mieszkanki Mławy, której poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciało nastolatki odnaleziono 1 maja 2025 roku w trudno dostępnym terenie przy torach kolejowych. Tego samego dnia w Grecji zatrzymano 17-letniego mieszkańca Mławy podejrzewanego o dokonanie zabójstwa. Od momentu zgłoszenia zaginięcia, działania Policji prowadzono równolegle na kilku poziomach z zaangażowaniem wielu funkcjonariuszy. Śledztwo było szeroko zakrojone i obejmowało weryfikację różnych hipotez, co podkreślało powagę sytuacji i dbałość o każdy detal sprawy.
Zaginięcie zostało zgłoszone 24 kwietnia wieczorem, a w ciągu kilkunastu minut od zawiadomienia funkcjonariusze pojawili się w miejscu, gdzie dziewczyna była widziana ostatni raz. Prowadzono czynności operacyjne, przesłuchiwano świadków oraz wystąpiono do operatora sieci komórkowej o informacje billingowe. W działaniach zaangażowano zarówno lokalnych policjantów, jak i funkcjonariuszy z innych jednostek. Sprawdzano szpitale, dworce, teren ogródków działkowych oraz obszary leśne, korzystając m.in. z psów tropiących oraz dronów z kamerą termowizyjną. Rodzina dziewczyny dopiero kilka dni po zgłoszeniu wyraziła zgodę na upublicznienie jej wizerunku, co znacznie opóźniło ten etap poszukiwań. W kluczowych momentach zabezpieczony monitoring ujawnił istotne informacje, które pomogły w ustaleniu przebiegu wydarzeń.
Policja podkreśla, iż każdy aspekt działań miał na celu odnalezienie nastolatki i zapewnienie jej bezpieczeństwa. Niestety, najgorszy scenariusz – śmierć dziewczyny – okazał się prawdziwy. Podejrzany o zbrodnię został gwałtownie zidentyfikowany i zatrzymany dzięki współpracy funkcjonariuszy, prokuratury i sądu. Policja apeluje o rozwagę w ocenie ich pracy, podkreślając ogromny wysiłek włożony w śledztwo. Wyrazy współczucia zostały skierowane do rodziny zmarłej, a służby zapewniają, iż dołożą wszelkich starań, by pociągnąć odpowiedzialnych za tę tragedię do konsekwencji prawnych.