Podlasie gotowe na Bezpieczne wakacje. Służby łączą siły

1 godzina temu
Blisko 149 tys. uczniów z województwa podlaskiego, w tym prawie 50 tys. z Białegostoku, rozpoczyna wyczekiwany letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą połączone siły mundurowych oraz inspektorów. Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele kluczowych służb zainaugurowali akcję „Bezpieczne wakacje” i zaapelowali o rozwagę. Rodzicu, sprawdź organizatora w bazie MEN

– Rozsądek nie psuje zabawy. Problemy zaczynają się od słów „Nic się nie stanie” – ostrzega wojewoda Jacek Brzozowski.

Kuratorium Oświaty w Białymstoku zarejestrowało już 543 formy wypoczynku. Najliczniejszą grupą są harcerze – podlaskie ZHP wyśle na obozy ponad 3 tys. dzieci. Kurator Agnieszka Krokos-Janczyło zapowiada kontrole około 20% zgłoszonych miejsc, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów debiutujących. Władze apelują do rodziców, by bezwzględnie weryfikowali legalność kolonii i obozów w oficjalnej bazie MEN pod adresem wypoczynek.men.gov.pl. Wyjazd spoza rejestru oznacza działanie poza prawem.

Czyste kąpieliska i bezpieczne drogi

Podlaski Sanepid zapowiada rygorystyczne kontrole warunków żywienia, jakości wody oraz obecności ratowników na wszystkich 22 zgłoszonych w regionie kąpieliskach. Z kolei na drogach pojawi się aż 3 t
Idź do oryginalnego materiału