Paweł Szopa jest już w Polsce. Został deportowany z Dominikany

3 godzin temu

Paweł Szopa jest już w Polsce - poinformował w środę wieczorem minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Twórca marki Red is Bad jest podejrzany w sprawie nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Biznesmen został zatrzymany w piątek w Dominikanie.

W środę ok godz. 21 na lotnisku w Warszawie wylądował samolot na pokładzie którego znajduje się Paweł Szopa - poinformował Polsat News.

Informację potwierdził minister sprawiedliwości Adam Bodnar. "Informuję, iż Paweł S. jest już w Polsce i pozostaje w dyspozycji polskich prokuratorów" - napisał w serwisie X.

"Na jutro zostały zaplanowane czynności z jego udziałem" - dodał Bodnar, który podziękował wszystkim służbom, które były zaangażowane w sprowadzenie biznesmena do kraju.

Informuję, iż Paweł S. jest już w Polsce i pozostaje w dyspozycji polskich prokuratorów. Na jutro zostały zaplanowane czynności z jego udziałem.
Dziękuję przede wszystkim prokuratorom prowadzącym postępowanie @PK_GOV_PL, a także @MSZ_RP, @MSWiA_GOV_PL oraz @PolskaPolicja za…

— Adam Bodnar (@Adbodnar) October 30, 2024

Rzeczniczka Prokuratora Generalnego prok. Anna Adamiak poinformowała wcześniej w środę, iż po przekroczeniu polskiej granicy Pawła Szopę obejmie tymczasowy, 30-dniowy areszt.

Jak dodała dalsze czynności prokuratury z twórcą marki "Red is Bad" mogą odbyć się już w czwartek.

Afera w RARS. Paweł Szopa z zarzutami

Paweł Szopa, twórca marki Red is Bad, od 10 października był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wcześniej wystawiono za nim list gończy i europejski nakaz aresztowania. Podejrzany w sprawie nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych został zatrzymany w piątek w Dominikanie.

Zarzuty w sprawie nieprawidłowości w RARS poza Szopą postawiono także byłemu szefowi Agencji Michałowi K. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w RARS wszczęto 1 grudnia 2023 r. Prowadzi je Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Dotyczy ono m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników RARS podczas organizowania i realizowania zakupu towarów, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego od 23 lutego 2021 r. do 27 listopada 2023 r. w Warszawie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

WIDEO: Aleksandra Gajewska tłumaczy się ze słów o 800 plus
Idź do oryginalnego materiału