Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji uratowali mężczyznę, który usiłował targnąć się na własne życie. Dzięki ich błyskawicznej interwencji 26-latek gwałtownie trafił pod opiekę lekarzy.
W czwartek (21.09.2023) o godzinie 11.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od 26-letniego mieszkańca gminy Oświęcim o tym, iż zamierza targnąć się na własne życie, po czym się rozłączył.
Najbliżej miejsca zamieszkania zgłaszającego znajdowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu. Błyskawicznie rozpoczęli sprawdzanie posesji w poszukiwaniu mężczyzny. Odnaleźli go w garażu. Był nieprzytomny. W chwili, gdy sprawdzali jego funkcje życiowe mężczyzna ocknął się, więc funkcjonariusze monitorowali jego stan zdrowia do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie przekazali 26-latka pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę na leczenie do szpitala.
Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.
Przypominamy, iż na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/
(KWP w Krakowie / kp)