Okradali samochody zaparkowane pod marketami. Używali zagłuszacza sygnału

2 miesięcy temu

W toku prowadzonego śledztwa w tomaszowskiej komendzie policji zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy byli podejrzani o serię kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie miasta. Dwaj mężczyźni, w wieku 48 i 49 lat, używali zaawansowanego urządzenia do zagłuszania sygnału pilota sterującego centralnym zamkiem pojazdu, aby uzyskać dostęp do wnętrza samochodów zaparkowanych na parkingach sklepowych.

Podejrzani odpowiedzą za swoje czyny

Policja zidentyfikowała i aresztowała podejrzanych w związku z ich działaniami przestępczymi. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o kradzieże z włamaniem do samochodów i zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym, czekając na dalsze postępowanie prawne. W trakcie swojego procederu używali zaawansowanego urządzenia, które pozwalało im na manipulację sygnałami pilota, umożliwiając tym samym otwarcie zamków centralnych w samochodach. Dzięki śledztwu policji udało się zakończyć ich działalność przestępczą i zapobiec dalszym stratom finansowym na rzecz właścicieli i mieszkańców.

Okradał auta zaparkowane pod sklepem | fot. Policja

Seria kradzieży z włamaniem na terenie miasta

Na parkingach sklepowych w Tomaszowie Lubelskim miały miejsce co najmniej trzy przypadki opisywanego przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, iż zatrzymani mężczyźni byli sprawcami wszystkich trzech kradzieży. Dwaj mężczyźni w wieku 48 i 49 lat używali zaawansowanego urządzenia do zagłuszania fal radiowych pilota, którym steruje centralny zamek pojazdu. W rezultacie samochody, które zostały zamknięte dzięki pilota, pozostawały otwarte. Dzięki tej metodzie, mężczyźni mieli łatwy dostęp do wnętrza pojazdów, skąd kradli pieniądze, karty kredytowe i dokumenty, które pozostawione były w samochodach. w tej chwili szacowane straty wynoszą ponad 33 tysiące złotych.

Radiowóz | fot. Dominik Wąsik

Odzyskano część mienia – sprawa ma charakter rozwojowy

W wyniku działań policji część skradzionego mienia udało się odzyskać. Główni pokrzywdzeni to obywatele Ukrainy. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, co oznacza, iż śledczy przez cały czas prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Idź do oryginalnego materiału