Nowe ustalenia ws. śmierci młodego żołnierza. "Możemy mówić o tzw. fali"

5 godzin temu
Zdjęcie: Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Wyborcza.pl


W ubiegłą niedzielę wojsko poinformowało o śmierci jednego z żołnierzy, który brał udział w operacji Bezpieczne Podlasie. Jak ustalił Onet, 19-latek miał być gnębiony przez jednego z wojskowych.
Śmierć żołnierza: Dowództwo Operacyjne Wojska Polskiego poinformowało 2 lutego, iż w nocy na terenie działań operacji Bezpieczne Podlasie doszło do samobójczej śmierci jednego z żołnierzy. Jak dodano, okoliczności zdarzenia wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury. Rodzina i bliscy zmarłego zostali otoczeni opieką psychologiczną. Do tragedii miało dojść przy granicy polsko-białoruskiej, w okolicach Białowieży na Podlasiu.


REKLAMA


Nowe doniesienia: Onet poinformował we wtorek 4 lutego o swoich nieoficjalnych ustaleniach w tej sprawie. Samobójstwo miał popełnić 19-letni żołnierz, który pełnił służbę od roku. Według ustaleń portalu był on gnębiony przez jednego z zawodowych żołnierzy. - Mocno mu dokuczał. W tym przypadku możemy mówić o tzw. fali. Chłopak nie wytrzymał i napisał na grupie na jednym z komunikatorów internetowych, iż wcześniej znosił te przytyki, ale teraz tego nie wytrzyma. W wiadomości podał imię i nazwisko zawodowego szeregowego - powiedział informator Onetu.


Zobacz wideo 10-latek wbiegł pod koła samochodu. Policja publikuje nagranie ku przestrodze


Ustalenia prokuratury: Białostocka prokuratura wszczęła postępowanie 3 lutego i potwierdza, iż przed śmiercią 19-latek napisał na jednym z komunikatorów, iż "dłużej tego nie wytrzyma". Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do popełnienia samobójstwa. Płk Radosław Wiszenko, szef Działu do Spraw Wojskowych przekazał, iż w poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok, która potwierdziła, iż mężczyzna zginął od postrzału w głowę. Zabezpieczono również m.in. telefon 19-latka, przesłuchani są świadkowie.
Źródła: Onet, Dowództwo Operacyjne
***


jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, iż możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:


Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123


Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.
jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Idź do oryginalnego materiału