Nietrzeźwi i bez uprawnień na drodze

2 godzin temu

Nietrzeźwi i bez uprawnień wyruszyli w trasę kierujący, których skontrolowali policjanci nakielskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyźni poniosą konsekwencję swojego zachowania.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią każdego dnia wyjeżdżają na ulice, aby czuwać na bezpieczeństwem użytkowników dróg. Sprawdzają oni stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz to czy stosują się oni do przepisów prawa.

Wczoraj (22.06.26 r.) funkcjonariusze „drogówki” wyeliminowali z dróg trzech kierujących – dwóch nietrzeźwych i jednego bez uprawnień do kierowania.

Około godziny 14:40, w Samoklęskach, stróże prawa zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, iż znajduje się on pod działaniem alkoholu. Kontrola alkomatem wykazała, iż mundurowi mieli rację co do stanu 38-letniego cyklisty. Urządzenie wykazało, iż ma on w organizmie ponad 1,2 promila. Za swoje zachowanie mieszkaniec gminy Szubin został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Niespełna godzinę później, w Zalesiu, stróże prawa zauważyli osobowe BMW, za kierownicą którego siedział mężczyzna, który według wiedzy mundurowych nie posiada uprawnień do kierowana. Policjanci postanowili to zweryfikować i dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Sprawdzenie personaliów 29-latka potwierdziło przypuszczenia stróżów prawa. Mieszkaniec gminy Kcynia nie posiadał prawa jazdy. Pojazd, którym się poruszał został odholowany, a wobec mężczyzny mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu, który oceni jego zachowanie. Grozi mu wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

O godzinie 16:35, w miejscowości Słupy, mundurowi zauważyli kierującego rowerem, którego zatrzymali do kontroli. Również ten cyklista wsiadł na rower i wyruszył w trasę pomimo tego iż był nietrzeźwy. Alkomat wykazał, iż ma on w organizmie ponad 1,3 promila. Wobec mieszkańca gm. Szubin policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu. Za wykroczenie, które popełnił mężczyźnie grozi grzywna 2500 zł.

mł. asp. Kamil Smoliński – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Idź do oryginalnego materiału