Motocykliści wyjechali na drogi. Policja apeluje o rozwagę po śmiertelnych wypadkach

2 tygodni temu

Policja apeluje o rozwagę do motocyklistów. Ci masowo wyjechali już na drogi i nie obyło się bez tragedii. Tylko w świąteczny weekend na polskich drogach zginęło czterech motocyklistów, z czego dwóch na Mazowszu.

- Warto zadbać o bycie dobrze widocznym na drodze - przypomina Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Główniej Policji. - Prawidłowe światła to obowiązek, natomiast kamizelka odblaskowa może się bardzo przydać, podnosząc nasze bezpieczeństwo i widoczność - wyjaśnia.


Poszerzyć świadomość motocyklistów może trwająca akcja informacyjna „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

- Motocykliści muszą pamiętać, iż są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego - dodaje Opas. - Każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, iż uczestnicząc w wypadku drogowym, narażony jest na znacznie większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a choćby życia, gdyż nie jest chroniony różnego rodzaju systemami czy też samą karoserią. Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności mówimy tu o dozwolonej prędkości jazdy, dostosowanej do warunków ruchu oraz o zasadach pierwszeństwa przejazdu - mówi.

Od stycznia w całym kraju doszło do 194 wypadków drogowych, w których zginęło 18 motocyklistów.

Idź do oryginalnego materiału