7 jednostek penitencjarnych wraz z ich oddziałami zewnętrznymi podległymi pod Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie czynnie włączyło się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zaangażowanie funkcjonariuszy
Mazowiecka Służba Więzienna chętnie angażuje się w akcje charytatywne i inicjatywy, które służą społeczeństwu. W ostatnich dniach bardzo aktywnie uczestniczyła w tegorocznym 32 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do udziału w akcji zaangażowani zostali funkcjonariusze i pracownicy naszych jednostek penitencjarnych, którymi są: Areszt Śledczy w Warszawie-Białołęce, Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu, Areszt Śledczy w Warszawie-Grochowie, Areszt Śledczy w Grójcu, Zakład Karny w Siedlcach, Zakład Karny w Płocku i Zakład Karny w Przytułach Starych. Funkcjonariusze zbierali środki finansowe do zarejestrowanych puszek lub e-skarbonki, ponadto wystawiono na licytacje takie atrakcje jak przejażdżkę samochodem więźniarką, którą wylicytowano za 600 zł, a także vouchery na zwiedzenie jednostki penitencjarnej, której suma przekroczyła 1500 zł. Można było również wylicytować pamiątkowego coina z Zakładu Karnego z Przytuł Starych i była to bardzo interesująca licytacja dla numizmatyków, ponieważ taki coin został wyprodukowany w zeszłym roku w związku z pierwszymi obchodami Dnia Tradycji Służby Więziennej.
Pomoc osadzonych
Nie tylko funkcjonariusze zaangażowali się w tę szlachetną zbiórkę, ale również osadzeni. Administracja jednostek udostępniła im numer konta i na specjalnie przygotowanych drukach osadzeni mieli możliwość przekazać dowolną kwotę pieniędzy, które posiadają do swojej dyspozycji. Ponadto osadzeni przekazali na licytacje swoje rękodzieła, które zostały wykonane m. in. w ramach warsztatów terapii zajęciowej takie jak rzeźby i prace malarskie. W ramach współpracy z firmą ARCHE – kontrahentem zatrudniającym osoby pozbawione wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu osadzeni wyprodukowali magnesy z logiem Służby Więziennej, które również zostały wylicytowane.
Nasi w lokalnych sztabach
Funkcjonariusze brali również stacjonarny udział w finale, który odbył się 28 stycznia. Areszt Śledczy w Warszawie-Służewcu zameldował się w sztabie w Raszynie, Areszt Śledczy w Grójcu obecny był w sztabie w Grójcu, gdzie zaprezentował pokaz sprzętu, który mamy do dyspozycji oraz pokaz psa specjalnego Niobe, który specjalizuje się w wykrywaniu środków odurzających. Zakład Karny w Przytułach Starych stacjonował z kolei w sztabie w Ostrołęce, gdzie zaprezentował pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. A wszystko to w słusznym celu… by pomagać!
Na co zbieraliśmy?
W ramach tegorocznej edycji Fundacja zbierała pieniądze na urządzenia do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Za uzyskane środki zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży do m.in. diagnostyki obrazowej, torakochirurgii oraz rehabilitacji pacjentów po przeszczepie płuc. I tak na dzień 28 stycznia zebrano łącznie rekordową kwotę 175 426 813 zł!
Należy zaznaczyć, iż w ciągu 31 Finałów WOŚP zebrano blisko dwa miliardy złotych, za które zakupiono ponad 71 tysięcy urządzeń ratujących życie i zdrowie.
Opracowanie:
ppor. Bartosz Muszyński
Służba Więzienna
- Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
- Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.