Kurierzy z zagranicy i auta na czeskich tablicach. Przemytnicy na Podlasiu

4 godzin temu
Presja migracyjna na Polskę na wewnętrznej granicy Unii Europejskiej nie słabnie. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali trzy dni (od piątku do niedzieli). Bilans weekendowych działań na odcinku polsko-litewskim to ponad 30 zatrzymanych migrantów oraz wpadka 3 tzw. kurierów, którzy organizowali im nielegalny transport w głąb Europy Zachodniej. Mundurowi nie mieli ani chwili wytchnienia. Niedzielny szczyt i uderzenie w Sejnach oraz Rutce-Tartak

Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzili funkcjonariusze z placówek w Rutce-Tartak oraz Sejnach. Fala wezbrała pod koniec weekendu. O ile w piątek i sobotę zatrzymano łącznie 9 cudzoziemców, o tyle prawdziwe uderzenie nastąpiło w niedzielę, kiedy w ręce pograniczników wpadło aż 25 osób.

Równolegle mundurowi rozbili siatkę przewoźników. W rejonie Sejn wpadł 26-letni obywatel Ukrainy, który w aucie na czeskich tablicach upchnął 6 Afgańczyków. Z kolei w Rutce-Tartak zatrzymano 23-latka z Indii (wiózł 3 Afgańczyków i Pakistańczyka) oraz kolejnego Ukraińca, który podróżował z 6 obywatelami Pakistanu. Zatrzymanym kurierom za organizację nielegalnego procederu grozi teraz do 8 lat więzienia.

Procedura readmisji i kontrole do jesieni

Wszyscy ujawnieni w trakcie weekendu migranci zostali już oficjalnie przekazani stronie litewskiej w ra
Idź do oryginalnego materiału