Kradła w pracy, mąż sprzedawał w internecie. Małżeństwo z Łodzi usłyszało zarzuty

1 godzina temu

Kradła w pracy, mąż sprzedawał

Na trop małżeństwa wpadli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Cyfrową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta miała kraść sprzęt elektroniczny z magazynu, w którym pracowała. Jej mąż miał z kolei zajmować się sprzedażą tych przedmiotów w internecie.

Straty oszacowano na około 30 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z nowo utworzonego wydziału do walki z przestępczością cyfrową KWP w Łodzi. To komórka, która ma wspierać jednostki terenowe w sprawach związanych z cyberprzestępczością i wykorzystywaniem nowych technologii.

Policjanci pojechali do magazynu. Tam zatrzymali kobietę

Policjanci ruszyli do akcji 18 czerwca 2026 roku. Część funkcjonariuszy pojechała do magazynu, w którym pracowała 42-latka. Kobieta została zatrzymana na miejscu. W tym samym czasie druga grupa policjantów zatrzymała jej 41-letniego męża.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania małżonków. Tam odnaleźli skradziony sprzęt małego AGD.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, jej mąż paserstwa

Po zatrzymaniu małżonkowie trafili na komisariat.

- Małżonkowie zostali przewiezieni do jednostki policji, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Kobieta usłyszała zarzut dotyczący kradzieży, a jej mąż zarzut paserstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności

- informuje kom. Edyta Machnik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą teraz dokładnie ustalać skalę procederu i to, ile sprzętu mogło trafić do sprzedaży.

https://tulodz.pl/na-sygnale/alarm-za-alarmem-sluzby-ratunkowe-interweniowaly-trzykrotnie-nad-woda-w-lodzkiem/H0BLuJBwAPnrcGqDskeR
Idź do oryginalnego materiału