Kradł zdrapki z legnickich kiosków. Wpadł w ręce policji

1 miesiąc temu

Nawet 7,5 roku więzienia może grozić 27-latkowi, który w Legnicy kradł… zdrapki. W sumie poszkodowani jego działaniem swoje straty oszacowali na 3 tysiące złotych. Mundurowi udowodnili zatrzymanemu również kradzież roweru wartego 2 tysiące złotych.

Policjanci z Legnicy pod koniec stycznia otrzymali zgłoszenie o kradzieży zdrapek z jednego z kiosków. Straty oszacowano na 690 złotych. Kolejne dni przyniosły identyczne zgłoszenia z innych części miasta. Tym razem wartość strat wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

– Policjanci ustalili rysopis sprawcy, przesłuchali świadków i rozpoczęli poszukiwania. Po kilku dniach 27-letni mieszkaniec Legnicy był już w rękach policjantów – powiedziała nam Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica. – Okazało się, iż nie tylko zdrapki były w jego zainteresowaniu. Policjanci udowodnili mu kradzież roweru o wartości 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału