Komendant oficjalnie. Zaczynał od… Goleniowskiej Mili Niepodległości

1 tydzień temu

Nowego komendanta powiatowego mają oficjalnie od dzisiaj strażacy z Goleniowa i okolic. Powołany na to stanowisko został, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, brygadier Piotr Tuzimek.

Niespodzianka to żadna, bo związany wcześniej z komendą w Policach Piotr Tuzimek, obowiązki szefa goleniowskiej komendy pełnił od 18. kwietnia. Dzisiaj wreszcie objęcie przez niego stanowiska zostało oficjalnie “przystemplowane” w obecności między innymi komendanta wojewódzkiego Mirosława Pendera, poprzedników P. Tuzimka, okolicznych samorządowców i oczywiście lokalnych strażaków.

Sam P. Tuzimek, taka ciekawostka, wspomniał podczas uroczystości swoje pierwsze kontakty z Goleniowem. Mówił, iż stąd właśnie pierwszy raz wylatywał w podróż samolotem, a biorąc udział w Goleniowskiej Mili Niepodległości, niespecjalnie do tego przygotowany, przebiegł dystans 10 km.

Jakie wyzwania stoją przed nowym komendantem goleniowskich strażaków? To przede wszystkim, jak powiedział nam po uroczystości pełniący wcześniej funkcję komendanta Arkadiusz Skrzypczak (obecnie powiatowy radny), uzupełnienie braków kadrowych oraz sprzętowych. Potrzebny jest w tej chwili przede wszystkim ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy z dużym zasobem wody.

Idź do oryginalnego materiału