Lubelscy Łowcy Głów po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność w tropieniu najbardziej niebezpiecznych przestępców. Tym razem ich działania doprowadziły do zatrzymania i ekstradycji trzech mężczyzn, którzy ukrywali się w Niemczech, próbując uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Dzięki współpracy międzynarodowej i zaangażowaniu funkcjonariuszy, przestępcy zostali sprowadzeni do Polski, by odpowiedzieć za swoje zbrodnie.
Wśród zatrzymanych znaleźli się trzej mieszkańcy Lubelszczyzny, poszukiwani listami gończymi oraz Europejskimi Nakazami Aresztowania (ENA):
- 42-latek – odpowiedzialny za napady na kantor i hurtownię wędlin, nielegalne posiadanie broni palnej, przemyt narkotyków oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i sprzedażą papierosów.
- 28-latek – sprawca wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jest również oskarżony o przestępstwa seksualne z udziałem osoby małoletniej.
- 37-latek – poszukiwany za szereg sklepowych kradzieży oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
Ekstradycja trzech przestępców odbyła się kilka dni temu na polsko-niemieckim przejściu granicznym Zgorzelec-Görlitz. Było to możliwe dzięki szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej, w którą zaangażowane były Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Komenda Główna Policji (Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji oraz Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób), sieć ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) oraz niemiecka policja.
Łowcy Głów z Lublina, znani z determinacji i skuteczności, namierzyli przestępców, a następnie przekazali najważniejsze informacje do odpowiednich służb w Niemczech. Dzięki intensywnej wymianie danych i koordynacji działań zatrzymania przebiegły sprawnie.
Lubelscy Łowcy Głów to specjalistyczna grupa policjantów, którzy zajmują się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, często ukrywających się poza granicami Polski. Ich działania wymagają nie tylko ogromnej wiedzy i doświadczenia, ale także współpracy z międzynarodowymi organami ścigania.
Każdy sukces tej jednostki to dowód na to, iż choćby najbardziej przebiegli przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za poważne przestępstwa wracają do kraju, by stanąć przed wymiarem sprawiedliwości.
Zatrzymanie i ekstradycja trzech przestępców to kolejny dowód na skuteczność polskiej policji w walce z przestępczością. Dzięki zaangażowaniu Łowców Głów oraz współpracy międzynarodowej, osoby odpowiedzialne za poważne przestępstwa nie unikną odpowiedzialności. To także sygnał, iż polskie służby są gotowe do działania na najwyższym poziomie, niezależnie od granic państwowych.
źródło : policja.pl