Kolejna inwestycja okazała się oszustwem. Seniorka straciła pieniądze

5 godzin temu
Zdjęcie: Kolejna inwestycja okazała się oszustwem. Seniorka straciła pieniądze


Ponad 60 tysięcy złotych straciła mieszkanka Lublina, która chciała zainwestować swoje pieniądze, ale padła ofiarą oszustów.

68–latka otrzymała wiadomość na WhatsApp, nakłaniającą ją do inwestycji. Początkowo wpłaciła 500 złotych na wskazany rachunek bankowy. Otrzymała jednak informację, iż kwota jest zbyt niska. Aby zwiększyć swoje zyski, kobieta wzięła więc pożyczkę, a następnie spotkała się z oszustem na ulicy Zamojskiej i przekazała do jego rąk niemal 60 tysięcy.

Później seniorka dostała jeszcze wiadomość z nakazem wpłaty kolejnych 49 tysięcy, aby nie obciążono jej kosztami. Wówczas zorientowała się, iż została oszukana.

Policja niezmiennie apeluje o ostrożność i rozwagę. W żadnym wypadku nie należy przekazywać nikomu gotówki.

EwKa / opr. PrzeG

Fot. pixabay.com

Idź do oryginalnego materiału