18 marca 2026 r. ogłoszona została XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jej organizatorem co roku jest
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel
Biura Prewencji KGP, wyłoniła pięciu laureatów.