KGHM przeciwko cyberprzestępczości. O zagrożeniach i atakach w sieci

5 dni temu

Spółka KGHM po raz kolejny zorganizowała Cyberpoligon dla zespołów i departamentów innych spółek Skarbu Państwa odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy szkolenia rozwiązywali problemy związane z realnymi zagrożeniami w sieci Internetu, wymienili się doświadczeniami. Wzięli także udział w warsztatach, wysłuchali licznych wykładów.

Cyberpoligon to wydarzenie, którego zadaniem było przygotowanie zespołów z poszczególnych firm i spółek Skarbu Państwa na wypadek zagrożenia w wirtualnej rzeczywistości. Dla uczestników przygotowano scenariusze działania, które wymagały podejmowania szybkich decyzji skutkujących eliminację zagrożenia i przeciwdziałania cyberprzestępczości. Cyberpoligon po raz kolejny zorganizowała spółka KGHM, która ma bogate doświadczenie w zwalczaniu tego typu zagrożeń.

W firmie pracuje bowiem specjalny wydział ds. cyberbezpieczeństwa w ramach Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji. Oddział COPI czuwa nad bezpieczeństwem infrastruktury IT i OT w spółce już od 23 lat.

-Warsztaty umożliwiły uczestnikom sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy w praktyce, jednocześnie wzmacniając zdolność zespołów do reagowania na cyberzagrożenia. W wydarzeniu wzięło udział dziesięć zespołów, w tym dziewięć spółek sektora energetycznego i wydobywczego oraz zespół DKWOC. Patronat honorowy nad Cyberpoligonem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górniczy – Państwowy Instytut Badawczy. KGHM CyberChallenge 2024 to była również doskonała okazja do podnoszenia umiejętności i świadomości w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej oraz umiejętności współdziałania i reagowania na zaawansowane zagrożenia cybernetyczne w ramach budowanego Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa – czytamy w komunikacie prasowym spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Wydarzenie było kolejnym mocnym stemplem w budowaniu silnej, bezpiecznej i odpornej na cyberzagrożenia infrastruktury, która chroni nie tylko KGHM, ale także strategiczne interesy polskiego przemysłu.

źródło: kghm.com.

Idź do oryginalnego materiału