Jubileusz 35-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

2 dni temu

Za nami wyjątkowy czas świętowania okrągłego jubileuszu formacji, która każdego dnia stoi na straży bezpieczeństwa naszego regionu. Przez ostatnie tygodnie bieszczadzcy pogranicznicy przypominali o swojej bogatej historii i tradycji poprzez serię uroczystych wydarzeń.

Główne obchody miały miejsce 22 maja w Lutowiskach. To właśnie tam bieszczadzcy funkcjonariusze oficjalnie świętowali ponad trzy dekady istnienia swojej jednostki.

Kolejnym, niezwykle ważnym akcentem duchowym była msza święta odprawiona 24 maja w intencji całej załogi BiOSG. Nabożeństwo to zbiegło się z pięknym, 10. jubileuszem zawierzenia i ufundowania szklanej sukni dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, a dopełnieniem tych podniosłych chwil był rewelacyjny koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej!

Zwieńczeniem tych wielotygodniowych obchodów był wczorajszy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, który upłynął pod znakiem uroczystej Gali z okazji 35-lecia powołania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Wojciech Stelmach - Starosta Leski miał zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu na zaproszenie Komendanta BiOSG, gen. bryg. SG Tomasza Zybińskiego. W uznaniu za współpracę i wspieranie działań formacji Starosta został uhonorowany Medalem 35-lecia Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Finał świętowania uświetnił niezwykle widowiskowy i pełen emocji koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza pod batutą ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego.

Program artystyczny wzbogaciły także występy młodzieży z Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz członków Stowarzyszenia "Damy i Huzary" z Przemyśla.

Jako Powiat Leski składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Cywilnym za Waszą niezłomną i pełną poświęcenia służbę.

Życzymy Wam bezpiecznych dni, satysfakcji z codziennych obowiązków i zawsze spokojnych granic!

Fot. BiOSG

Idź do oryginalnego materiału