Jeździli na podwójnym gazie

wschodni24.pl 1 miesiąc temu

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał jeden z kierowców zatrzymany przez krasnostawską policję. Z kolei inny, niezbyt trzeźwy, zakończył jazdę dachując na polu.

Tylko podczas tego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

W sobotę nad ranem w miejscowości Zakręcie kierujący osobowym volkswagenem jadąc od strony Lublina zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym jazdę zakończył dachując na polu. Kierujący zbiegł z miejsca. Mundurowi ustalili kto kierował tym autem, a następnie zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Kraśniczyn. Jak wykazało badanie alkomatem, w chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do komendy w celu wykonania badań mających określić jakie było stężenie alkoholu w jego organizmie w chwili zdarzenia. Ponadto od 27-latka została pobrana krew do badań na zawartość innych niedozwolonych substancji. Jak się okazało nieodpowiedzialny kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. niedługo usłyszy zarzuty.

Tego samego dnia, po godz. 18, w miejscowości Żółkiew Kolonia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, 44-letniego mieszkańca gminy Krzczonów. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie trzy promile w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, iż ten mężczyzna również nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Ostatnim nietrzeźwym kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Mundurowi uzyskali informację, iż świadek widział jak mężczyzna spożywał alkohol a następnie wsiadł do auta i odjechał. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wszyscy za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Sąd w takich przypadkach orzeka również obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Idź do oryginalnego materiału