Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa w siedleckim więzieniu

1 tydzień temu

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w siedleckim więzieniu. Skierowano go przeciwko Sławomirowi R. Według prokuratury to on miał udusić w celi innego osadzonego.

Adrian Wysokiński z Prokuratury Rejonowej przekazuje, iż do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku.

Skierowanie aktu oskarżenia do sadu oznacza, iż pełny materiał dowodowy został zgromadzony. Zarzut, który został ogłoszony, jest w wystarczającym stopniu udowodniony. Przyczyną zgonu pokrzywdzonego było uduszenie gwałtowne, spowodowane uciskiem wywieranym na narządy szyi, połączonym z kolankowaniem — mówi Wysokiński.

Jak dodaje Wysokiński, „czekamy, aż sprawa trafi na wokandę”.

Sąd okręgowy wylosuje skład sądzący, który będzie sądził oskarżonego. Myślę, iż na pewno w pierwszej połowie tego roku sprawa powinna trafić na wokandę, tylko to już jest niezależne od nas, o wszystkim decyduje sąd okręgowy — mówi Wysokiński.

Prokuratura rejonowa zarzuca 41-latkowi zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Mężczyźnie grozi dożywocie. Sławomir R. nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Do odrębnego powstępowania będzie wyłączony wątek dotyczący funkcjonariuszy siedleckiego więzienia, którzy w czasie zdarzenia pełnili służbę.

Idź do oryginalnego materiału