Jak nie dać się oszukać w Black Week i Black Friday? Policja radzi

2 tygodni temu

Pamiętajmy, aby czasie Black Friday i Black Week nie stracić zdrowego rozsądku, nie dać się nabrać na fałszywe oferty i nie stracić pieniędzy - ostrzegają policjanci. Czas promocji oznacza dla oszustów często prawdziwe żniwa.

- Usypiają czujność klientów, podszywając się pod znane marki - mówi rzeczniczka siedleckiej komendy miejskiej Ewelina Radomyska. - Cyberprzestępcy będą starali się w tym okresie dotrzeć ze swoją fałszywą ofertą promocyjną do maksymalnie dużego grona użytkowników. Z związku z tym przygotowują atrakcyjnie wyglądające i bardzo korzystne cenowo oferty, zamieszczając je na portalach społecznościowych - wskazuje.


- Oferta zachęca do kliknięcia i sprawdzenia szczegółów. Zwracajmy uwagę na adresy stron - dodaje rzeczniczka. - Ponieważ bywa tak, iż występują w nim dodatkowe litery lub znaki, których w pierwszej chwili nie zauważamy. Sprawdzajmy datę uruchomienia sklepu internetowego. Pamiętajmy, iż im dłużej sklep funkcjonuje, tym większą mamy pewność, iż jest bezpieczny. Sprawdzajmy także, czy sklep internetowy oferuje formę płatności „Za pobraniem” i korzystajmy z niej. Dokonując płatności, nie korzystajmy z linków otrzymywanych od niepewnych, nieznanych platform - tłumaczy.Ważne także, by nie ufać ofertom nieadekwatnie niską ceną w stosunku do tych na rynku.

Idź do oryginalnego materiału