Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o kradzież hulajnogi elektrycznej. Podczas interwencji funkcjonariusze ujawnili przy niej środki odurzające. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków.
23 czerwca 2026 roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim prowadzili czynności w związku z kradzieżą hulajnogi elektrycznej, do której doszło na terenie miasta. Analiza monitoringu pozwoliła wytypować kobietę mogącą mieć związek ze zdarzeniem.
Podczas wykonywanych czynności policjanci zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi która prowadziła hulajnogę w rejonie sklepu przy ul. Powstańców Chocieszyńskich. Została ona wylegitymowana i zatrzymana. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy niej blisko 3 gramy białej substancji, która po wstępnym badaniu została zakwalifikowana jako narkotyk. Kobieta została również poddana badaniu na zawartość alkoholu – miała 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
W toku dalszych czynności procesowych policjanci przeszukali miejsce zamieszkania kobiety w Poznaniu, gdzie zabezpieczyli kolejne około 10 gramów środków odurzających.
32-letnia mieszkanka Poznania usłyszała zarzuty kradzieży hulajnogi elektrycznej oraz posiadania narkotyków.
O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież, zgodnie z art. 278 § 1 Kodeksu karnego, grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za posiadanie środków odurzających, zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pamiętajmy – pozostawiajac rower lub hulajnogę, zawsze zabepieczajmy ją atestowanym zapięciem i jeżeli to możliwe, przypinajmy do trwałych elementów infrastruktury. Nie pozostawiajmy jednosladów bez nadzoru w miejscach ogólnodostępnych, ponieważ choćby krótka chwila nieuwagi może zostać wykorzystana przez sprawców kradzieży.
mł. asp. Karol Płóciniczak/MM

1 godzina temu









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·