Egipski miliarder oskarżony przez ponad 420 kobiet. "Dzielił się mną ze swoim bratem"

2 tygodni temu
Zdjęcie: Fot. Abi Skipp, Wikimedia Commons, CC BY 2.0: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


Mohamed Al-Fayed został oskarżony przez setki kobiet i kilkunastu mężczyzn. Chodzi o nękanie, zastraszanie, molestowanie seksualne i gwałt. Trzy kobiet stwierdziły, iż były także wykorzystywane przez brata miliardera.
Sprawa Mohameda Al-Fayeda: Kilkunastu mężczyzn oskarżyło zmarłego egipskiego miliardera i właściciela londyńskiego domu towarowego Harrods o znęcanie się, nękanie i zastraszanie, a ponad 420 kobiet zarzuca mu molestowanie seksualne i gwałt. Ofiarą mężczyzny miała być m.in. córka znanego piłkarza oraz córka byłego ambasadora USA w Wielkiej Brytanii. Do wszystkiego miało dochodzić w nieruchomościach powiązanych z Mohamedem Al-Fayedem m.in. w Londynie, Paryżu i Surrey.


REKLAMA


Brat zamieszany w sprawę: Okazuje się, iż także nieżyjący już Salah Fayed, jeden z braci Al Fayeda, również miał molestować kobiety, które pracowały w domu towarowym Harrods. Jedna z nich uważa, iż została zgwałcona przez Salaha po tym, jak ten dał jej narkotyki. Wszystkie trzy kobiety twierdzą, iż były także zgwałcone przez Mohameda Al Fayeda. - On dzielił się mną ze swoim bratem - mówiła jedna z ofiar.


Zobacz wideo Oskarżenia o dyskryminację rasową i molestowanie. Space X Elona Muska na celowniku


Historia Al-Fayeda: Mężczyzna zmarł w 2023 roku w wieku 94 lat. W latach 1985-2010 był właścicielem domu towarowego Harrods. Wiele przestępstw Fayeda zostało po raz pierwszy szczegółowo opisanych w nieautoryzowanej biografii z 1998 roku autorstwa dziennikarza Toma Bowera. Jeszcze więcej informacji wyszło na jaw po filmie dokumentalnym BBC z września tego roku, w którym ponad 20 byłych pracowniczek Harrodsa oskarżyło Al-Fayeda o napaść seksualną, w tym gwałt.
Potrzebujesz pomocy?: Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, iż na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 proc. nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, iż u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). o ile jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.
Więcej: O problemie przemocy seksualnej i pracy terapeutycznej z osobami, które zostały nią dotknięte przeczytasz w wywiadzie Anny Kality z dr Agnieszką Widera-Wysoczańską "Mechanizm dysocjacyjny nie wykształca się od razu. Pojawia się po przemocy seksualnej, gdy sprawcami są bliskie osoby".Źródła: BBC, Daily Mail
Idź do oryginalnego materiału