Działania "Łapki" na kierownicę w powiecie nakielskim

2 miesięcy temu

Trwa ogólnopolska akcja "Łapki" na kierownicę. Do akcji włączyli się mundurowi nakielskiej "drogówki". Podczas prowadzonych kontroli, przypominają kierującym o zakazie korzystania z telefonu podczas jazdy.
Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w prowadzoną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i inne podmioty akcję "Łapki" na kierownicę. Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z korzystania z telefonu komórkowego przez kierujących pojazdami.

Podczas kontroli drogowych, policjanci przypominają kierowcom, jak ważne jest skupianie uwagi na prowadzeniu pojazdu i baczne obserwowanie otoczenia oraz informują o konsekwencjach rozproszenia uwagi podczas jazdy.
Za złamanie zakazu korzystania podczas jazd z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, grozi mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów tzw. karnych. Jednak nie groźba mandatu, a troska o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników tras, powinny przemawiać do rozsądku kierowcy.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Idź do oryginalnego materiału