Do zatrzymania doszło wczoraj, tuż po godzinie 15:00. Dyżurny komendy w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał niepokojące zgłoszenie o mężczyźnie, który na rowerze „wężykiem” przemierzał jedną z miejscowości w gminie Ciechanowiec. Na miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego. Policjanci bez trudu namierzyli opisywanego cyklistę – mężczyzna miał widoczne problemy z utrzymaniem równowagi i opanowaniem jednośladu, stwarzając bezpośrednie zagrożenie na drodze.
Alkomat nie pozostawił złudzeń
Przypuszczenia mundurowych oraz zgłaszających potwierdziły się błyskawicznie podczas badania stanu trzeźwości. Urządzenie wykazało, iż 31-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Zgodnie z obowiązującym, restrykcyjnym taryfikatorem, spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego wypisaniem mandatu karnego w wysokości aż 2500 złotych. Rower musia

2 godzin temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·