CBGA czyli kwas kannabigerolowy jest prekursorem wszystkich pozostałych kannabinoidów, które występują w konopiach w tym oczywiście także THC czy CBD. Jest przez to nazywany „matką wszystkich kannabinoidów”. Badania prowadzone nad CBGA wykazały jego potencjalne zastosowanie w leczeniu chorób autoimmunologicznych, jak choroba Crohna, IBD, padaczka lekooporna, neurodegeneracja (Alzheimer), a choćby rak sutka. Co interesujące kwas kannabigerolowy wykazuje silniejsze działanie przeciwdrgawkowe niż CBD, a do tego charakteryzuje go bardzo wysoka biodostępność.
Czy CBGA zmieni rynek konopny?
Temat ten w podjął Tomasz Ołbuczyński w podcaście ’Rozmowy Konopne’ z udziałem dr. Łukasza Kiragi, wiodącego eksperta w badaniach nad kannabinoidami.
Poznaj świat CBGA, prekursora CBD i THC, i poznaj jego potencjał do rewolucji przemysłu konopnego. Dr Kiraga dzieli się wglądem w terapeutyczne korzyści CBGA, trendy rynkowe i wyzwania regulacyjne, co czyni ten odcinek obowiązkowym dla entuzjastów cannabis i profesjonalistów z branży konopi.
Dr Łukasz Kiraga dzieli się wynikami przełomowych badań, wskazując, iż CBGA działa przeciwdrgawkowo silniej niż CBD, a także efektywniej przenika do organizmu. Rozmowa pełna jest naukowych faktów, które mogą zrewolucjonizować nie tylko rynek konopny, ale także podejście do terapii wielu ciężkich chorób.
Czego się dowiesz z rozmowy:
✅ Dlaczego CBG-A nazywane jest „ojcem” wszystkich kanabinoidów.
✅ W jaki sposób CBGA przewyższa inne kanabinoidy w terapii padaczki lekoodpornej.
✅ Potencjalne zastosowanie CBGA w leczeniu chorób autoimmunologicznych, jak choroba Crohna, IBD, padaczka lekooporna, neurodegeneracja (Alzheimer), a choćby rak sutka.
✅ Jak wygląda wchłanianie CBG-A w organizmie.
✅ Przyszłe kierunki badań naukowych nad CBG-A i ich znaczenie terapeutyczne.
✅ W badaniach wchłania się 40x lepiej niż CBG i wykazuje silne działanie przeciwdrgawkowe.
- CBG-A jako prekursor wszystkich fitokannabinoidów („ojciec wszystkich fitokannabinoidów”).
- Wyjątkowe adekwatności CBG-A (przeciwdrgawkowe, przeciwzapalne, przeciwwymiotne, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne, przeciwzwłóknieniowe).
- Potencjalne zastosowanie CBG-A w leczeniu chorób autoimmunologicznych (choroba Crohna, nieswoiste zapalenie jelit).
- Wysoka biodostępność CBG-A w porównaniu do CBG.
- Możliwość synergii z innymi fitokannabinoidami.
- Nowatorskie metody podawania (mikrokapsułkowanie).
- Badania na zwierzętach, potencjalne przyszłe badania kliniczne.
- Rola receptorów (TRPM7, TRPV1, GPR55, 5HT3, 5HT1α).
- Potencjał terapeutyczny w padaczkach lekkoopornych.
- Unikalność badań prowadzonych w Polsce przez doktora Kiragę.