Bójka uczennic pod blokami. W sieci krąży nagranie

1 rok temu

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy nagranie bójki grupy nastolatek, uczennic jednej z mosińskich szkół. Do zdarzenia doszło pod blokami przy ul. Sowinieckiej w Mosinie.

W pierwszych sekundach nagrania, wykonanego telefonem komórkowym, widzimy obrzucające się wyzwiskami nastolatki. Scena gwałtownie przeradza się w bójkę, w której biorą udział łącznie cztery dziewczyny. Widoczne są bezpośrednie uderzenia pięściami, kopnięcia i chwytanie za włosy. Nikt nie próbuje powstrzymać nastolatek przed dalszą agresją. Co gorsze, słyszymy też głosy dobiegające od gapiów, które jeszcze bardziej dolewają oliwy do ognia. – Wy… jej!, Dobrze k…a!, Mocniej! – słyszymy odgłosy w tle.

– Proszę to nagłośnić żeby nie uszło to bezkarnie – mówi nam osoba, od której otrzymujemy nagranie. Dostała je od znajomego, który otrzymał je od kolejnego znajomego. Film trafił też do dyrekcji Zespołu Szkół przy ulicy Topolowej w Mosinie, którą zapytaliśmy o szczegóły, oraz o ewentualne konsekwencje wobec uczniów.

– Informuję, iż w naszej szkole podejmujemy szereg działań mających na celu zapobieganie takim sytuacjom – wyjaśnia Paweł Zawieja, dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. – O wczorajszym incydencie dowiedzieliśmy się z anonimowego telefonu, w godzinach popołudniowych. Z braku konkretnych informacji, wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji zajęliśmy się od godzin porannych dnia dzisiejszego. Prowadzimy rozmowy wyjaśniające z rodzicami uczestników zdarzenia, informujemy odpowiednie służby. Informuję również, iż podejmujemy działania dotyczące uczniów, którzy byli świadkami tego zdarzenia – dodaje dyrektor.

Jak przekazał nam dziś sierż.szt. Łukasz Paterski z KMP w Poznaniu, policjanci nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie, nie toczy się też żadne postępowanie.

Ze względu na sceny przemocy, postanowiliśmy nie publikować nagrania.

Bójka uczennic pod blokami przy ul. Sowinieckiej w Mosinie – kadr z nagrania telefonem komórkowym.


Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 20 do 26 lutego obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w roku 2023. Prokuratorzy i ich asystenci biorą udział w jego obchodach m.in. pełniąc w siedzibach prokuratur dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielane będą informacje o ich uprawnieniach i obowiązkach. Celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Realizacji tego założenia służyć mają bezpłatne porady prawne i psychologiczne. Niestety bardzo często ofiary przestępstw nie dochodzą swoich uprawnień ze względu na brak świadomości prawnej oraz wstyd i brak odwagi. Projekt ten ma zatem także za zadanie przeciwdziałanie takim postawom oraz dodanie wsparcia potrzebującym.

Idź do oryginalnego materiału