Blisko 3 promile i brawurowa ucieczka. Policjanci zatrzymali 40-latka

6 godzin temu

Dzięki szybkiej reakcji świadka oraz sprawnym działaniom policjantów udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 40-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i próbował uciec przed policyjną kontrolą.


Do zdarzenia doszło 24 czerwca, przed godziną 14.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radomsku otrzymał zgłoszenie o kierowcy poruszającym się ulicą Narutowicza w sposób zagrażający bezpieczeństwu. Według relacji świadka mężczyzna nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy, a w pewnym momencie omal nie potrącił pieszych.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Gdy funkcjonariusze wydali kierowcy sygnały do zatrzymania, ten zignorował polecenia i podjął próbę ucieczki. W trakcie pościgu uderzył w oznakowany radiowóz, uszkodził również inny pojazd, po czym przez cały czas próbował odjechać. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż 40-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja podkreśla, iż do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy przyczyniła się wzorowa postawa świadka, który nie pozostał obojętny i natychmiast powiadomił służby. Funkcjonariusze przypominają również, iż alkohol za kierownicą znacząco ogranicza zdolność oceny sytuacji, wydłuża czas reakcji i może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Tym razem udało się uniknąć tragedii, jednak takie zachowania nigdy nie powinny mieć miejsca na drogach.

Idź do oryginalnego materiału