Alarm bombowy w szkole. Ewakuowano placówkę, na miejscu pojawiły się służby

1 godzina temu

Ewakuowano szkołę

W piątkowy poranek doszło do ewakuacji budynków związanych z funkcjonowaniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Powodem była informacja o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym.

Jak poinformował dyrektor, o godzinie 8:55 na skrzynkę mailową Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wpłynęła wiadomość informująca o podłożeniu ładunku wybuchowego.

- W związku z tym, iż wszystkie budynki stanowią jedną strefę zagrożenia oraz mając na celu bezpieczeństwo uczniów i pracowników podjąłem decyzję o natychmiastowej ewakuacji szkoły - poinformowała dyrekcja szkoły.

Na miejsce skierowano odpowiednie służby, które przeprowadziły niezbędne działania i sprawdziły obiekty. Ostatecznie alarm okazał się fałszywy.

Jak przekazano w komunikacie, sytuacja została opanowana, a wszystkie jednostki gminy wracają do normalnego funkcjonowania.

– Dziękuję wszystkim służbom i pracownikom urzędu za podjęcie natychmiastowych działań prowadzących do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom szkoły – podkreślono w komunikacie.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, a uczniowie oraz pracownicy mogli bezpiecznie wrócić do swoich zajęć po zakończeniu działań służb.

Idź do oryginalnego materiału