Ewakuowano szkołę
W piątkowy poranek doszło do ewakuacji budynków związanych z funkcjonowaniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośniewicach. Powodem była informacja o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym.
Jak poinformował dyrektor, o godzinie 8:55 na skrzynkę mailową Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wpłynęła wiadomość informująca o podłożeniu ładunku wybuchowego.
- W związku z tym, iż wszystkie budynki stanowią jedną strefę zagrożenia oraz mając na celu bezpieczeństwo uczniów i pracowników podjąłem decyzję o natychmiastowej ewakuacji szkoły - poinformowała dyrekcja szkoły.
Na miejsce skierowano odpowiednie służby, które przeprowadziły niezbędne działania i sprawdziły obiekty. Ostatecznie alarm okazał się fałszywy.
Jak przekazano w komunikacie, sytuacja została opanowana, a wszystkie jednostki gminy wracają do normalnego funkcjonowania.
– Dziękuję wszystkim służbom i pracownikom urzędu za podjęcie natychmiastowych działań prowadzących do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom szkoły – podkreślono w komunikacie.
Na szczęście nikt nie ucierpiał, a uczniowie oraz pracownicy mogli bezpiecznie wrócić do swoich zajęć po zakończeniu działań służb.

1 godzina temu

![Lubelskie. Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-niebezpieczne-zdarzenie-nad-jeziorem-bialym-nurek-natknal-sie-na-niewybuch-zdjecia-1782289206.jpg)









English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·