Agresywny 45-latek odpowie za groźby i znieważenie policjantów

8 godzin temu

Początkiem czerwca, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta.

Ze zgłoszenia wynikało, iż do mieszkanki Tarnobrzega przyszedł jej 45-letni znajomy. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i podczas spotkania zachowywał się głośno, był pobudzony i wulgarny. Kobieta poprosiła go o opuszczenie mieszkania, ponieważ chciała odpocząć, a jego zachowanie zakłócało spoczynek nocny innych mieszkańców budynku.

Na miejscu, w mieszkaniu zgłaszającej, policjanci zastali mężczyznę. Funkcjonariusze poinformowali go o konieczności opuszczenia lokalu, wówczas 45-latek stał się agresywny. Używał wobec mundurowych słów wulgarnych, kierował pod ich adresem groźby pozbawienia życia, a także naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy 45-latku substancje, które po przeprowadzeniu wstępnych badań zostały zakwalifikowane jako środki prawem zabronione. Zabezpieczony materiał zostanie poddany szczegółowej analizie laboratoryjnej.

Po wytrzeźwieniu 45-latek usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych, kierowania wobec nich gróźb karalnych w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z policjantów.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału