Od początku roku funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli 200 kontroli legalności zatrudnienia w podmiotach gospodarczych zatrudniających cudzoziemców na terenie Śląska i Opolszczyzny, podczas których skontrolowano 3.483 cudzoziemców. Kontrole wykazały, iż 920 cudzoziemców pracowało nielegalnie, a na zatrudniających ich pracodawców nałożono kary finansowe w wysokości ponad 450.000 zł.