Zobaczcie, jak ona czyści mu konto skradzionym telefonem [FILM]

7 miesięcy temu
Zobaczcie na filmie, jak złodziejka czyści konto mieszkańca Mławy w bankomacie. Wykorzystała do tego aplikację bankową zainstalowaną w skradzionym wcześniej telefonie (BLIK) oraz kartę bankomatową, również nie swoją. Policja szuka kobiety.
To zdarzenie ukazuje, jak istotny jest telefon z aplikacją bankową. Należy go traktować jak pieniądze, które można gwałtownie stracić, jeżeli nie będziemy ostrożni. Złodziej może nam wyczyścić konto, po prostu kradnąc telefon.
Wydział Kryminalny mławskiej komendy policji prowadzi postępowania, dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem do konta bankowego. Widoczna na nagraniu kobieta, posługując się telefonem i kartą bankomatową, skradzionymi mieszkańcowi Mławy, wypłaciła z jego konta ponad 3600 zł.

Do kradzieży doszło w połowie października.

– Mławska policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Mławy, iż nieznany sprawca z jego plecaka ukradł między innymi telefon komórkowy i kartę bankomatową. Następnie ktoś włamał się na jego konto w banku i wypłacił ponad 3600 zł. Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu, przy bankomatach gdzie dokonano wypłat. W momencie kradzieży kamery zarejestrowały kobietę w bluzie sportowej, z kapturem na głowie, która włamała się do konta bankowości elektronicznej okradzionego mężczyzny i wykorzystując kody szybkich płatności, bezpośrednio w bankomacie wypłaciła z jego konta pieniądze — informuje mławska policja.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają kobietę, widoczną na nagraniu z kamer lub mają informacje, które mogłyby się okazać pomocne w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o pilny kontakt z mławską policją, tel. 47 703 62 00 lub 47 703 62 57. Informację można przekazać anonimowo.

Idź do oryginalnego materiału