Zegrze: służby w pełnej mobilizacji. Zaginął mężczyzna, trwa akcja nurków

lukamaro.pl 1 godzina temu

Od kilku godzin trwa intensywna akcja ratunkowo-poszukiwawcza na tzw. Dzikiej Plaży w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim. Na miejscu pracują strażacy, policjanci, ratownicy WOPR oraz specjalistyczna grupa nurkowa, która została zadysponowana z Warszawy.

Według wstępnych informacji, około godziny 15:00 świadkowie mieli widzieć mężczyznę w wodzie. Od tamtej chwili nie nawiązano z nim kontaktu, dlatego rozpoczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą. Ratownicy przeczesują zarówno powierzchnię akwenu, jak i jego dno.

W tym samym czasie służby prowadziły również działania związane z poszukiwaniem dwóch nastolatków, którzy wypłynęli na rowerku wodnym i nie byli w stanie samodzielnie wrócić do brzegu. Chłopcy zostali odnalezieni w rejonie mostu w Zegrzu i bezpiecznie eskortowani na brzeg przez ratowników. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

W rejonie Dzikiej Plaży utworzono także tzw. łańcuch życia. W akcję włączyli się ratownicy oraz osoby przebywające na plaży, wspólnie przeczesując wodę w nadziei na jak najszybsze odnalezienie zaginionego.

Niestety, mimo upływu czasu i zaangażowania licznych sił oraz środków, poszukiwanego mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć. Akcja przez cały czas trwa i jest bardzo dynamiczna.

Fot. poglądowe

  • Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas interesujący temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas
Idź do oryginalnego materiału