Szkolenie podstawowe – solidne przygotowanie do pracy
Szkolenie, które poprzedziło egzamin, obejmowało szeroką gamę zagadnień teoretycznych, takich jak prawo karne, prawo wykroczeń, a także umiejętności praktyczne, w tym techniki interwencji oraz udzielanie pierwszej pomocy.
Całość programu miała na celu nie tylko przekazanie niezbędnej wiedzy, ale także wykształcenie umiejętności, które strażnicy będą wykorzystywać na co dzień w trakcie pełnienia służby.
Zobacz również

Paralizatory i kamery nasobne dla strażników miejskich? Radny chce, by byli wyposażeni jak policjanci
Wyniki egzaminu – sukces wszystkich uczestników
Do egzaminu przystąpiło dziesięciu strażników-aplikantów, którzy po pomyślnym zdaniu testów uzyskali pozytywne wyniki.
Każdy z uczestników wykazał się nie tylko solidnym przygotowaniem teoretycznym, ale również praktycznymi umiejętnościami, które pozwolą im efektywnie pełnić rolę strażników miejskich.
Zobacz również

Dodzwonienie się do Straży Miejskiej to nielada wyzwanie. Numer 986 milczy, ale niedługo ma to się zmienić
Współpraca z policją
Organizacja szkolenia była możliwa dzięki wsparciu Komendanta Wojewódzkiego Policji, który wraz z zespołem przygotował program edukacyjny, umożliwiający zdobycie niezbędnych kwalifikacji przez nowych funkcjonariuszy.
Straż Miejska w Lublinie dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu tego kursu, który jest fundamentem skutecznego i bezpiecznego pełnienia służby.
Zobacz również

„Zrzutka” na nowy radiowóz dla Straży Miejskiej w Lublinie. Czy rady dzielnic pomogą?
Nowi strażnicy już niedługo staną na straży porządku publicznego, gotowi do podejmowania działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lublina, Kraśnika i Świdnika.