Prezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska‑Jachim została oskarżona o niedopełnienie obowiązków służbowych względem mieszkańców. Adam Buźniak, działacz Stowarzyszenia W imieniu Sopocian, złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. Dotyczy ono braku reakcji na zdarzenie 15 lipca 2025 r. – włamanie do ujęcia wody pitnej przy ulicy Smolnej. Ignorowanie zagrożenia sanitarnie‑epidemiologicznego rzutuje na odpowiedzialność urzędniczą. Trzy szybkie fakty: najważniejsze obowiązki zarządcze i informacyjne prezydent miasta – w tym ostrzeganie mieszkańców, ogłoszenie bezpieczeństwa sanitarnego, udostępnienie wyników badań wody oraz uruchomienie miejskiego sztabu kryzysowego – nie zostały wykonane – uważa Adam Buźniak. Zawiadomienie wskazuje brak współpracy z sanepidem ani jakichkolwiek działań interwencyjnych
Zawiadomienie przeciwko Czarzyńskiej‑Jachim za brak działań
wbijamszpile.pl 10 miesięcy temu
- Strona główna
- Kradzieże
- Zawiadomienie przeciwko Czarzyńskiej‑Jachim za brak działań
Powiązane
Kacykowie ukradli nam samorządy. Naród zaczął się budzić
10 godzin temu
Więzienie dla b. prezes banku. Taką decyzję wydał sąd
16 godzin temu
Polecane
USA wesprze polski sektor nuklearny
13 godzin temu
Popularne
Afera tramwajowa na Śląsku. Wiceprzewodniczący zarządu KO od...
1 tydzień temu
248
© PORZĄDEK 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.















English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·