Zamiast słuchać kołysanek, wypróbuj ten trik, a zaśniesz w 2 minuty!

1 rok temu

Jutro ważne wydarzenie, na które musisz wcześnie wstać. Chcesz się wyspać, aby dobrze wypaść. Kładziesz się do ciepłego i wygodnego łóżka, zamykasz oczy i… No właśnie – nic? Starasz się, ale mijają kolejne kwadranse, a Ty przez cały czas nie możesz zasnąć? To tylko wprawia Cię w irytację i orientujesz się, iż jest już bardzo późna godzina, kiedy Ty znów tylko przewracasz się z boku na bok? Wykorzystaj ten trik na zasypianie, a rano obudzisz się wypoczęty, jak nigdy wcześniej! Jak zasnąć w 2 minuty?

Myśli coraz mocniej kłębią się w Twojej głowie, jesteś wyczulony na najmniejszy szmer, przez co czujesz się wystraszony i sfrustrowany. Właśnie tak wygląda większość Twoich nocy? W takim razie potrzebujesz wyciszenia, uspokojenia i ukojenia nerwów. Właśnie temu służy trik stosowany przez ludzi, którzy ze względu na swój zawód przeżywają na co dzień ekstremalne sytuacje. choćby kaskaderzy, żołnierze czy saperzy zasypiają dzięki niemu w 2 minuty! Ty też możesz tak gwałtownie zapaść w sen, a rano obudzisz się wypoczęty i zregenerowany!

Co zrobić, kiedy nie mogę zasnąć? Fot. Freepik.com

Jak gwałtownie zasnąć na siłę?

Na to pytanie odpowiedź musieli znaleźć ci, którzy mają nienormowany czas pracy i nieregularne przerwy. To właśnie podczas nich mają czas na sen. Nie było innego wyjścia – znaleźli sposób, za pomocą którego można głęboko zasnąć w przeciągu zaledwie 2 minut! To działa choćby wtedy, kiedy nie mają ku temu warunków, czy po prostu w danym momencie wcale nie chce im się spać.

Trik na zasypianie w zaledwie 2 minuty. Fot. Freepik.com

Co zrobić, żeby gwałtownie zasnąć? Wykorzystaj technikę oddychania!

1. Odłóż na bok telefon, tablet, komputer. Wyłącz radio, telewizor i wszystko to, co mogłoby rozpraszać Twoją uwagę.

Trik na zasypianie w 2 minuty. Fot. Freepik.com

2. Połóż się wygodnie i rozluźnij wszystkie mięśnie. Nie zaciskaj powiek, ani nie zagryzaj zębów. Skup się na każdej kolejnej części ciała – począwszy od głowy, poprzez ramiona, aż do nóg. Wyobrażaj sobie, iż stają się ciężkie i opadają.

Co zrobić, kiedy nie mogę zasnąć? Fot. Freepik.com

3. Odpręż sięwciągaj powietrze przez nos (w czasie 4 sekund), wstrzymaj oddech (na 7 sekund) i powoli wydychaj (przez 8 sekund). Już po kilku minutach poczujesz, jak Twoja klatka piersiowa porusza się wolniej, a Ty sam mocno się uspokajasz.

Co zrobić, kiedy nie mogę zasnąć? Fot. Freepik.com

4. Skoncentruj się na oddechu – dzięki temu nie będą Ci przychodzić na myśl żadne „sytuacje do przeanalizowania akurat w tym momencie” Na to będzie czas jutro.

Bez frustracji i nerwów, bez wiercenia się po całym łóżku – choćby nie zauważysz, kiedy zasnąłeś! Kolorowych snów!

Jak gwałtownie zasnąć w 2 minuty? Fot. Freepik.com

Aby ta metoda była jeszcze bardziej skuteczna, włóż tę jedną rzecz pod poduszkę, a gwałtownie zapadniesz w głęboki sen – bez długiego liczenia owiec, czy słuchania relaksacyjnych nagrań. To naprawdę pomaga!

Zobacz, tylko jeden typ kobiet śpi z kołdrą włożoną między nogami!

Idź do oryginalnego materiału