Z Polski deportowano obywatela Tadżykistanu. Jest członkiem Państwa Islamskiego

news.5v.pl 3 miesięcy temu

Na wniosek szefa ABW z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej został deportowany obywatel Tadżykistanu – przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Do deportacji doszło 11 kwietnia. Według ABW cudzoziemiec jest członkiem organizacji terrorystycznej tzw. Państwa Islamskiego, poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu.

„Na wniosek Szefa ABW z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej został deportowany obywatel Tadżykistanu – członek organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego, poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu” – napisał w mediach społecznościowych rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński.

W komunikacie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czytamy, iż do deportacji doszło 11 kwietnia.

Obywatel Tadżykistanu był zaangażowany w działalność terrorystyczną

Funkcjonariusze ABW zatrzymali cudzoziemca na terenie Polski centralnej. Ukrywał się pod fałszywymi danymi.

ZOBACZ: Zabójstwo Polaka w Szwecji. Sąd zdecydował

„Ustalono, iż od kilku lat był zaangażowany w działalność terrorystyczną. Był aktywny m.in. w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Mężczyzna powiązany był również z członkami organizacji Państwo Islamskie Prowincji Khorasan, wobec których prowadzone są śledztwa w związku z przygotowywaniem aktów terrorystycznych w kilku państwach europejskich” – poinformowała ABW.

Zakaz wjazdu do państw strefy Schengen

W komunikacie czytamy także, iż wobec Tadżyka orzeczono zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw strefy Schengen przez okres 10 lat.

„Deportacja cudzoziemca była realizowana w ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną. Cudzoziemiec został wydalony lotem specjalnym w asyście funkcjonariuszy SG” – przekazała ABW.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Idź do oryginalnego materiału