Wsiadł za kółko będąc pod wpływem narkotyków

1 rok temu

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 33-latka, który wsiadł za kierownice swojego VW będąc pod wpływem narkotyków. To był dopiero pierwszy z zarzutów skierowanych pod adresem zatrzymanego. gwałtownie wyszło na jaw, iż mężczyzna ma na swoim koncie trzy zakazy sądowe kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, patrolowali ulicę Poznańską kiedy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę.

– Jego sposób jazdy i zachowanie wzbudzały wątpliwości. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły, gdyż po przebadaniu narkotestem wyszło na jaw, iż mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających – powiedziała nam Jagoda Ekiert oficer prasowy KMP Legnica. – Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, iż mężczyzna ma trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niebawem zatrzymany odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału