Szybko bez prawka

rc.fm 3 tygodni temu

Bardzo się spieszyli, ale teraz długo nigdzie nie pojadą. W sobotę, 22 czerwca kaliscy policjanci zatrzymali prawa jazdy siedmiu nieodpowiedzialnym kierującym. Wszyscy stracili uprawnienia w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

"Wakacje i związany z nimi mniejszy ruch na drogach miasta i powiatu, nie eliminują nieodpowiedzialnych zachowań niektórych kierowców. Pusta droga „zachęca” lekkomyślne osoby do wciśnięcia pedału gazu. W minioną sobotę policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy siedmiu kierowcom w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało organicznie do 50 km/h, jechał z prędkością aż 119 km/h" - poinformowała kaliska komenda.

Przypomnijmy, iż to właśnie dadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną poważnych w skutkach wypadków drogowych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Szybka jazda może zakończyć się nie tylko utratą prawa jazdy, ale także zdrowia i życia.

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału