Rosja zaprosiła do Moskwy wszystkie organizacje palestyńskie w tym Hamas

1 miesiąc temu
Pod koniec lutego w Moskwie odbędzie się spotkanie międzypalestyńskie, na które Rosja zaprosiła wszystkie organizacje palestyńskie, w tym Hamas. Według korespondenta Ukrinform taką informację przekazał premier Autonomii Palestyńskiej (PNA) Muhammad Shtaye podczas swojego przemówienia na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
- Rosja zaprosiła wszystkie frakcje palestyńskie, które spotkają się 26 lutego w Moskwie. Zobaczymy więc: jeżeli Hamas będzie gotowy na zrozumienie z nami, to my będziemy gotowi współpracować. jeżeli Hamas nie będzie gotowy, to będzie inaczej, zupełnie inna historia – skomentował Shtaye stosunki PNA z Hamasem.
Według niego po 7 października 2023 roku Autonomia Palestyńska nie utrzymywała kontaktów z Hamasem. Staye potępił także sam atak Hamasu , w wyniku którego zabito ludność cywilną, ale podkreślił potrzebę dwupaństwowego rozwiązania konfliktu palestyńsko-izraelskiego.
- I chociaż sytuacja z 7 października była katastrofalna dla wszystkich, nie akceptujemy faktu, iż zginęli cywile. Tego nie akceptujemy. Ale nie możemy pozwolić, aby cykl przemocy powtarzał się w kółko. problem musi zostać rozwiązany. Teraz czas znaleźć rozwiązanie. Nie musimy już rozmawiać o procesach, potrzebujemy rozwiązania. Pot
Idź do oryginalnego materiału