Recydywiści wpadli w trakcie kontroli drogowej

1 rok temu

O wyjątkowym pechu mogą mówić dwaj złodzieje, którzy wpadli w trakcie kontroli drogowej na terenie Gminy Polkowice. gwałtownie wyszło na jaw, iż chwilę wcześniej dokonali kradzieży, ale to był dopiero początek listy zarzutów pod ich adresem.

Do zatrzymania dwójki recydywistów doszło na ulicy Legnickiej w Polkowicach. Dzielnicowi w Gminy Grębocice pełniąc służbę na terenie powiatu zauważyli samochód renault bez włączonych świateł mijania. Postanowili skontrolować kierującego.

– Za kierownicą samochodu policjanci zastali 33-letniego mieszkańca Legnicy, a pasażerem pojazdu była 35-latka mieszkająca w jednej z wsi na terenie gminy Legnica – powiedział nam Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy policji. – gwałtownie okazało się, iż są przyczyny dla, których kierowca nie potrafił ukryć zdenerwowania na widok funkcjonariuszy. Chwilę później policjanci już wiedzieli, iż legniczanin znajduje się pod wpływem narkotyków i nie ma prawa jazdy.

Ale problemy tej dwójki dopiero miały się zacząć gdy policjanci poprosili o okazanie obowiązkowego wyposażenia samochodu.

– Po otwarciu klapy bagażnika oczom dzielnicowych ukazały się różnego rodzaju przedmioty, których pochodzenie zostało kilka minut później zidentyfikowane – dodaje policjant. – Funkcjonariusze udali się do najbliższego sklepu wielkopowierzchniowego i poprosili o sprawdzenie nagrań z monitoringu. Był to swoisty strzał w dziesiątkę. Kamery zarejestrowały obie zatrzymane już w tym momencie osoby na kradzieży produktów o wartości przekraczającej 1300 złotych.

Skradzione mienie natychmiast wróciło do sklepu, a złodziejska para na obecnym etapie postępowania usłyszała zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Zatrzymanym grozi 7,5 roku więzienia.

33-latek odpowie też za jazdę pod wpływem narkotyków. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału